ПЛАНОВО-ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Планово-технічне обслуговування (ПТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникнення аварійних ситуацій і ґрунтується на планово-попереджувальній системі робіт. Отже ПТО проводиться для Вашої безпеки.

 

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ПТО

При проведенні ПТО тимчасово припиняється подача газу, про що газове господарство заздалегідь повідомляє мешканців багатоквартирних будинків, розмістивши оголошення на інформаційних дошках поряд з під’їздами. Також Ви можете переглянути графіки проведення ПТО у нас на сайті в розділі "До уваги клієнтів".

 

Роботи з ПТО виконує цех внутрішньобудинкових систем газопостачання. Працівники цеху обстежують на щільність внутрішньобудинкові газопроводи, газові прилади та апарати (за допомогою мильної емульсії або приладовим методом), за необхідності ліквідують виявлені витоки газу. При цьому працівникам газового господарства необхідно потрапити до кожної квартири для проведення вищевказаних робіт. Лише після того, як внутрішньобудинкова система газопостачання  буде повторно перевірена  на герметичність, газопостачання відновлюється.

 

Під час проведення ПТО у помешканні також перевірять:

 • відповідність установки газових приладів, прокладання газопроводів та побудови приміщень вимогам проекту і діючих нормативних актів;
 • наявність вільного доступу до газопроводів і газових приладів, а також у підвали та на горища, де прокладені газопроводи;
 • димові та вентиляційні канали на наявність тяги;
 • працездатність газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв.

 

Крім цього, під час проведення ПТО цех ВБСГ має виконати роботи з:

 • очищення, налагодження та регулювання газової апаратури, пальників, автоматичних пристроїв;
 • розбирання, очищення від залишків корозії і мастила та змащування всіх запірних пристроїв, установлених на газопроводах та газових приладах;
 • очищення теплообмінних апаратів від сажі та окалини;
 • дрібного ремонту газової апаратури і приладів (заміна гвинтів, штифтів, пружин, ущільнюючих матеріалів при перепакуванні фланцевих та різьбових з'єднань і запірних пристроїв).

По закінченню робіт представники газового господарства проводять із мешканцями інструктаж з правил користування встановленими побутовими газовими приладами та апаратами.

 

ПЕРІОДИЧНІСТЬ РОБІТ

 

У житлових будинках передбачено таку періодичність проведення ПТО:

 • - якщо встановлені газові печі, проточні, ємкісні водонагрівачі (у т. ч. опалювальні котли) та інші прилади з відводом продуктів згоряння газу в димові канали – не рідше 1 разу на рік;
 • - якщо встановлені лише газові плити – не рідше 1 разу на 3 роки. 

 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО НАДАТИ

 

Документи, які споживач має пред’явити на вимогу представника газового господарства під час проведення ПТО:

 • - договір про надання населенню послуг з газопостачання;
 • - акт перевірки технічного стану димових і вентиляційних каналів – для споживачів, що мешкають у приватному секторі (в багатоквартирних будинках – власник будинку самостійно організовує перевірку ДВК);
 • - проектно-технічну документацію на системи газопостачання та газове обладнання;
 • за наявності імпортного газового обладнання – сертифікат на газоспоживаюче обладнання та договір на його обслуговування.

 

ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОТРІБНО ПІДПИСАТИ

 

По завершенню ПТО Ви своїм підписом в інвентаризаційній відомості підтверджуєте факт проведення робіт і отримання інструктажу з правил користування встановленими побутовими газовими приладами та апаратами. Про проведення інструктажу відмітка ставиться також і у книзі споживача природного газу.

 

Роботи проводяться відповідно до "Положення про технічне обслуговування внутрішніх систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення", затвердженого наказом ДАКХ «Укргаз» від 30.07.1997 р. №35.

 

ЯК ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ

 

Отримати додаткову інформацію можна в цеху внутрішньобудинкових систем газопостачання ПАТ «Мелітопольгаз». Контакти цеху можна знайти у розділі Наші служби.

 

Ви можете отримати консультацію або задати питання безпосередньо на нашому сайті з Особистого кабінету, для цього Вам треба зареєструватися або увійти в кабінет, якщо Ви вже зареєстровані.