Повернутися
» » » Історія розвитку підприємства «Мелітопольгаз»

Історія розвитку підприємства «Мелітопольгаз»

В 1959 році в квартирах та приватних будівлях мелітопольців вперше запалав блакитний вогник. Здійснили це працівники газового цеху, створеного в складі виробничого управління водоканалізаціі 29 січня 1959 року. Балони зі скрапленним газом тоді доставляли абонентам міста та району ще гужовим транспортом.

 

11 червня 1965 року цех газового господарства був реорганізований у самостійну виробничо –експлуатаційну контору ,яка 1 листопада 1975 року була перетворена  в Мелітопольське міжрайонне виробниче управління газового господарства в складі ПО «Запоріжгаз».

У 80-роки ,з ініціативи машинобудівних підприємств м.Мелітополя починається газифікація міста та району. Перший факел природного газу був запланований в 1989 році у мешканців села Семенівка Мелітопольського району .А з 1991 року фактично було розпочато газифікацію житлових будинків і підприємств міста Мелітополя.

 

«Мелітопольгаз»  очолив будівництво в регіоні газопроводів середнього та низького тиску, що дало можливість високими темпами газифікувати майже повністю м. Мелітополь та більшу частину сіл Мелітопольського району.

 

За ініціативою керівництва підприємства з 1994 р управління вже мало статус самостійного державного підприємства у складі ДХК "Укргаз.

Згодом, в лютому 1998 р в процесі приватизації , організаційно-правова форма змінюється і стає відкрите акціонерне товариство ВАТ "Мелітопольгаз». Підприємство обслуговує споживачів газу м.Мелітополя ,Мелітопольського,Веселівського,Приазовського районів.

В 2007 році природний газ отримали  жителі смт.Веселе та району,а січні 2013 року і почалась газифікація Приазовського  району.

 

В квітні 2015 року змінено тип акціонерного товариства з відкритого на публічне - ПАТ «Мелітопольгаз та створене дочірнє підприємство з постачання природного газу споживачам ДП «Газ Мелітополя» ПАТ «Мелітопольгаз».

 

В 2019 році проведено зміну типу акціонерного товариства на Приватне акціонерне товариство «Мелітопольгаз».

ПрАТ «Мелітопольгаз» -Оператор газорозподільної системи (Оператор ГРМ) – суб’єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, відповідно до законодавства, та виконує щодо неї функції оперативно-технологічного управління.

Сьогоднi ПрАТ "Мелiтопольгаз" - сучасне пiдприємство, яке експлуатує 1910,85 км газових мереж, транспортує природний газ системою розподільчих газопроводів для 76845 побутових споживачів, 578 промислових та комунально-побутових пiдприємств, 4 пiдприємств теплоенергетики та 54 бюджетних установ.

 

На підприємстві діє 16 цехів , служб та  відділів. Щодня про  безпеку та комфорт  споживачів природного і скрапленого  газу  Мелітопольського ,Приазовського та Веселівського районів  дбають біля 356 професійних і досвідчених  співробітників підприємства.

Особлива увага приділяється якісному технічному обслуговуванню та поточному ремонту  систем газопостачання,зовнішніх та внутрішньо будинкових газопроводів, приладів та устаткування,що  являється головною запорукою дотриманняправил безпечного користування газом.

 

Діяльність аварійних бригад з локалізації і ліквідації аварійних ситуацій обумовлена планом локалізації і ліквідації аварій та планом взаємодії служб екстреного виклику інших організацій, розробленими з урахуванням місцевих умов. Аварійна газова служба -тел.104 ,забезпечена зв’язком екстреного виклику, спеціальними аварійними автомобілями, зв’язком екстреного виклику з відповідними спецслужбами (надзвичайних ситуацій, швидкої допомоги тощо), засобами радіозв’язку , має апаратуру для запису переговорів  та працює цілодобово і без вихідних.

 

Товариство постійно працює над покращенням сфери надання якісних послуг населенню  і над створенням  умов  для підвищенням кваліфікаційного рівня, реалізації  та розвитку потенціалу  своїх співробітників. 

 

Інвестиції у  впровадження сучасних технічних,організаційних,соціально-економічних інноваційних процесів на підприємстві- чинники, які гарантують захищеність та дають впевненість нашим працівникам у завтрашньому дні.Це зацікавлює працювати на підприємстві  співробітників із понад 30 річним  стажем роботи у сфері газового господарства та  ділитися професійним досвідом з молодим поколінням.