Повернутися
» » Вартість послуги розподілу природного газу

Вартість послуги розподілу природного газу

Інформаційне повідомлення,

щодо розрахунку вартості послуги розподілу природного газу

з 1 січня 2020р. для побутового споживача.

Шановні споживачі природного газу, звертаємо Вашу увагу, що загальна вартість природного газу складалась з декількох складових, а саме ціна за природний газ, тариф за послугу розподілу, тариф за транспортування.

 

У зв’язку зі змінами у діючому законодавстві з 01.01.2020 року сплата за послугу розподілу природного газу, як складова вартості за природний газ, відокремлюється в окрему плату за послуги з розподілу.

 

Сплата за спожитий природний газ та послуги його доставки (розподілу) буде проводитись наступним чином: 

  1. За природний газ оплачуватиметься як і раніше – щомісячно за обсяг споживання попереднього місяця його постачальнику за окремим рахунком у визначені договором терміни.
  2. За послуги з розподілу природного газу на рахунок ПрАТ «Мелітопольгаз» окремою квитанцією до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги.

 

Місячна вартість послуги розподілу природного газу дорівнює 1/12 річної замовленої потужності споживача помноженої на тариф, встановлений НКРЕКП для ПрАТ «Мелітопольгаз» із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

 

Річна замовлена потужність Вашого об’єкта на розрахунковий календарний рік визначається виходячи з фактичного обсягу споживання газу Вашим об’єктом за газовий рік, що передував розрахунковому календарному року (для 2020 року: з 01 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року), відповідно Кодексу газорозподільних систем (Кодекс ГРМ).

 

Для нового побутового споживача та/або його об’єкта, що має фактичний період споживання природного газу менший ніж дев’ять місяців або за умови відсутності споживання природного газу побутовим споживачем та/або його об’єктом протягом усього попереднього газового року, річна замовлена потужність споживача (його об’єкта) визначається нарівні планових об'ємів споживання, що розраховуються виходячи з групи споживання побутового споживача відповідно до Додатка 1 Кодексу ГРМ.

 

Тариф на послуги розподілу природного газу для ПрАТ «Мелітопольгаз» відповідно Постанови НКРЕКП від 24.12.2019 року № 3034 становить:

  1. З 01.01.2020 року по 30.06.2020 року включно - у розмірі 1,272 грн. за 1 м. куб. на місяць (з урахуванням ПДВ);
  2. З 01.07.2020 року - у розмірі 1,68 грн. за 1 м. куб. на місяць (з урахуванням ПДВ).

 

Також, у зв’язку з тим, що місячна вартість буде постійна, кожен побутовий споживач має можливість за власним бажанням сплатити за послугу з розподілу природного газу за кілька місяців відразу.

 

Інформація для кожного побутового споживача ПрАТ «Мелітопольгаз» буде розміщуватися в платіжних документах, котрі будуть надані в кожну оселю.

Підстава: Постановою НКРЕКП №2080 від 07.10.2019 року внесені зміни до Кодексу газорозподільних систем, Типового договору розподілу природного газу, Методики визначення та розрахунку тарифу на послуги розподілу природного газу.