История

Історія розвитку підприємства ПАТ «Мелітопольгаз»

В 1959 році в квартирах та приватних будівлях мелітопольців вперше запалав блакитний  вогник .Здійснили це працівники газового цеху ,створеного в складі виробничого управління водоканалізаціі 29 січня 1959 року .Балони зі скрапленним газом тоді доставляли абонентам міста та району ще гужовим транспортом.

 

11 червня 1965 року цех газового господарства був реорганізований у самостійну виробничо –експлуатаційну контору ,яка 1 листопада 1975 року була перетворена  в Мелітопольське міжрайонне виробниче управління газового господарства в складі ПО «Запоріжгаз»

У 80-роки ,з ініціативи машинобудівних підприємств м.Мелітополя починається газифікація міста та району. Перший факел природного газу був запланований в 1989 році у мешканців села Семенівка Мелітопольського району .А з 1991 року фактично було розпочато газифікацію житлових будинків і підприємств міста Мелітополя.

 

«Мелітопольгаз»  очолив будівництво в регіоні газопроводів середнього та низького тиску, що дало можливість високими темпами газифікувати майже повністю м. Мелітополь та більшу частину сіл Мелітопольського району.

 

За ініціативою керівництва підприємства з 1994 р управління вже мало статус самостійного державного підприємства у складі ДХК "Укргаз".

Згодом, в лютому 1998 р в процесі приватизації , організаційно-правова форма змінюється і стає    відкрите акціонерне товариство ВАТ  "Мелітопольгаз» .Підприємство обслуговує споживачів газу м.Мелітополя ,Мелітопольського,Веселівського,Приазовського районів.

В 2007 році природний газ отримали  жителі смт.Веселе та району,а січні 2013 року і  почалась газифікація  Приазовського  району.

 

В квітні 2015 року змінено тип акціонерного товариства з відкритого на публічне - ПАТ «Мелітопольгаз та створене дочірнє підприємство з постачання природного газу споживачам    ДП «Газ Мелітополя» ПАТ «Мелітопольгаз».

 

ПАТ « Мелітопольгаз » - сучасне підприємство, яке експлуатує понад 1780 км газових мереж , здійснює надійне газопостачання природним газом більш 75000 споживачів  і 20000 споживачів скрапленого газу , та розподіляє  природний газ 68 промисловим і 654 комунально-побутовим підприємствам, 106 бюджетним організаціям, 15 підприємствам теплоенергетики .

 

На підприємстві діє 16 цехів , служб і відділів. Щодня про  безпеку та комфорт  споживачів природного і скрапленого  газу  Мелітопольського ,Приазовського та Веселівського районів  дбають біля 400 професійних і досвідчених  співробітників підприємства , який вже 16 років очолює голова правління Новак Михайло Григорович.

Особлива увага приділяється якісному технічному обслуговуванню систем газопостачання та обладнання. Автоматична система управління охоплює майже всю діяльність: економічне прогнозування, бухгалтерський облік, програму « диспетчер-споживач».

 

Служба аварійно-відновлювальних робіт забезпечена мобільним зв'язком, необхідними приладами, автомобільним транспортом і  дає можливість оперативно ,в цілодобовому режимі вирішувати питання, пов'язані з виконанням аварійних заявок ,локалізацією і ліквідацією аварійних ситуацій.

Товариство постійно працює над покращенням сфери надання якісних послуг населенню  і над створенням  умов  для підвищенням кваліфікаційного рівня, реалізації  та розвитку потенціалу  своїх співробітників. 

 

Інвестиції у  впровадження сучасних технічних,організаційних,соціально-економічних інноваційних процесів на підприємстві- чинники, які гарантують захищеність та дають впевненість нашим працівникам у завтрашньому дні.Це зацікавлює працювати на підприємстві  співробітників із понад 35 річним  стажем роботи у сфері газового господарства та  ділитися професійним досвідом з молодим поколінням.